Trail King INDUSTRIES INC. TK110HDG
Grupa proizvoda / vozila
Ostale prikolice
Marka / model
Godina proizvodnje
2021
Satovi korištenja
1 h
Lokacija stroja
MINNEAPOLIS, Minnesota
Država
Sjedinjene Države
Mascus ID
BDEF008D
CIJENE
Izaberite valutu
Cijena
Ne uključuje vračanog PDV-a
DETALJI
Inventarni broj
EQ0176184
Serijski broj
1TKJ05337MM016226
Ostale informacije
110,000 LB HYDRAULIC DETACHABLE THREE AXLE LOWBOY WITH FOURTH FLIP AXLE 12'11" GOOSENECK WITH 110" & 86" SWING CLEARANCE PTO HYDRAULICS 24" LOADED DECK HEIGHT 31" FRONT LOAD RAMPS AIR RIDE SUSPENSION 3RD AXLE LIFT AIR RAISE & LOWER 55" AXLE SPACINGS AUTO SLACK ADJUSTERS ALUM WHEELS TKFA1 FLIP AXLE 108" WIDE 25'9" DECK & BOLSTER (1) PAIR OF "D" RINGS LOCATED (1) PAIR OF 4" ROUND AMBER (2) PAIRS OF "D" RINGS IN - 72" LONG & COVERED W/ 1/4" 1 3/4" APITONG DECKING (RAISED) 10 GAUGE STEEL BOOM PLATES 108" WIDE DECK & WHEEL AREA 12' 11" (110" & 86" SWING 16.5" X 7" AIR BRAKES 24" LOADED DECK HEIGHT & 8" 25' 9" DECK LENGTH (SINGLE AXLE 25,000-LB. (5/8" WALL) AXLES 31" FRONT RAMPS 3RD AXLE AIR LIFT 4" STUBS IN OUTER BAYS BETWEEN 4-POLE SOCKET WIRED TO CLEARANCE 50" LOADED FIFTH WHEEL HEIGHT 55" AXLE SPACING (SINGLE AXLE 7-POLE ELECTRICAL CONNECTOR 7-POSITION GOOSENECK HEIGHT 8.25 X 22.5 10-HOLE MACHINED SP 8.25 X 22.5 10-HOLE POLISHED XP ABOVE EACH CROSSMEMBER IN WHEEL ADDITIONAL "D" RINGS TO FILL OUT ADDITIONAL AXLES ADJUSTABLE RIDE HEIGHT LOCATED ADJUSTMENT +3"/-7" AIR GAUGE AIR RIDE SUSPENSION AIR SUSPENSION CONTROL PANEL & AIR-ACTIVATED, POSITIVE SELF- ALUMINUM WHEELS (ACCURIDE) AREA AUTOMATIC SLACK ADJUSTERS AXLE BACK-UP BLACK S7203 W/ WHITE DECALS BOLTED IN BOOM TROUGH BOOSTER REINFORCEMENT) BRACKETS, AIR & ELECTRICAL FOR CENTERS CLEARANCE) HYDRAULIC DETACHABLE CONTINENTAL 275/70R22.5 - 18 PLY CROSSMEMBERS DECK & (2) "D" RINGS ON WHEEL DOUBLE SWINGOUTS AT CENTER & 4' FIXED WHEEL AREA - INCLUDES FLAGHOLDERS, FRONT OF DECK & FRONT HALF BOLSTER FULL DEPTH BOOM TROUGH IN WHEEL FULL-WIDTH DECK Gooseneck HEAVY DUTY OUTRIGGER AT FRONT, HSR2 TIRES HYDRAULIC DETACHABLE 110,000 LBS HYDRAULIC GOOSENECK SUPPORT ARM I-BEAM CROSSMEMBERS ON 24" IN 12' IN END OF BOLSTER AHEAD OF REAR IN TAIL CHANNEL KNUCKLE TROUGH KNUCKLE TROUGH AT REAR OF DECK LED LIGHTS LIGHT LIGHT W/ SWITCH (MULTI DIODE LOAD-BEARING REMOVABLE SQUARED LOADED GROUND CLEARANCE LOCKING PIN LOWERED CROSSMEMBERS IN WHEEL MUDFLAPS NO SPARE TIRE NO SPARE WHEEL ONE-PIECE OIL SEALS OUTRIGGER PLANKS LOOSE PANEL (INCLUDES LIQUID FILLED PTO HYDRAULICS RAISING/LOWERING AIR CONTROL Ramps REAR OF TRAILER REMOTE FLASHER W/ BATTERY SPRING ASSIST OPTION FOR FRONT SPRING BRAKES (1ST & 2ND AXLES) STAINLESS INSERTS AROUND LIGHTS STEEL STEEL HUB-PIOLTED - CAST DRUMS STORAGE PLAN STROBES AT REAR ILO 3RD TAIL SUPER NOVA LIGHTS) SWINGOUT OUTRIGGERS W/ PULLOUT TK110HDG ADVANTAGE PLUS TKFA1 FLIP AXLE TRIANGLE CUT-OUTS ON DECK BEAMS WHEEL COVERS WIDE LOAD SIGN BRACKETS WIRING REQUIRED FOR ELECTRIC/ ZINC-RICH PRIMER
Ziegler CAT
901 W 94TH ST 55420-4299 MINNEAPOLIS Minnesota Sjedinjene Države