Cummins 6CT8.3-GM115
Pitaj za cijenu
Grupa proizvoda / vozila
Motori
Marka / model
Cummins 6CT8.3-GM115
Godina proizvodnje
2015
Dodatne opcije
Novo/nekorišćeno
Država
Kina
Opća ocjena
1
Mascus ID
CEB74182
DETALJI
Evidencija svih servisa
Da
Zemlja proizvodnje
Sjedinjene Države
Ostale informacije
Engine model 6CT8.3-GM115 Engine type 6 Cylinders in Line Displacement 8.3 L Rated Power (KW@RPM) 115 kW/155HP @ 1500rpm Standby Power (KW@RPM) 127kW/170HP @ 1500rpm Cummins diesel engine 6CT8.3-GM115 Technique Specification Bore*stroke 114mm *135mm Intake method Turbocharged Fuel systeme BYC A Pump/GAC Governor Cooling method Fluid Cooling 12.3 L Governor Type Mechanical Control Idel Speed 750±100 rpm Starting System Electrical Starting Motor 12V/24V Cummins diesel engine 6CT8.3-GM115 Trade Information Warranty time 1year or 1500h Engine Size(L*W*H): 1360mm*780mm*988mm Weight net 702 Kg Delivary port Shanghai Delivary time 15 working days Trade termes FOB/CIF/CNP Payement termes T/T,L/C All the spare parts for Cummins 6CT8.3-GM115 are available;