Linde H80T/900-03 2156hours+Perkins+sideshift+4xhydrauli
Grupa proizvoda / vozila
Plinski viličari
Marka / model
Godina proizvodnje
2004
Satovi korištenja
2.156 h
Lokacija stroja
IJsselmuiden, Overijssel
Država
Nizozemska
Opća ocjena
1
Mascus ID
41E22635
CIJENE
Izaberite valutu
Cijena
DETALJI
Broj kotača
4
Maks. kapacitet dizanja
8.000 kg
Nosivost
5.300 mm
Visina vožnje
3.900 mm
Stup podizača
Dvostruk
Šasija vilica
Bočno pomicanje
Kabina
Zatvorena kabina
Tip gume
Pune gume
Mjenjač
hydrostaat
Engine manufacturer
Perkins
Transportna masa
13.810 kg
Dodatna oprema
Treći ventil
Četvrti ventil
Krovni prozor
Grijač
Ostale informacije
Make: Linde Type: H80T/900-03 Year of manufacture: 2004 Hours: 2,156 hours Fuel: LPG Lifting capacity: 8,000 kg at 900 mm Lifting height: 530 cm Clearance height: 390 cm Own weight: 13,810 kg power steering hydrostatic solid rubber tires duplex mast see-through mast sideshift 4th hydraulic valve cabin lighting heater 6-cylinder Perkins engine This is a nice and well-functioning forklift. The price is without a gas cylinder. For more information, please call or email. Trade-in and transport are possible.