Kalmar DCG330-12LB
Pitaj za cijenu
Grupa proizvoda / vozila
Dizelski viličari
Marka / model
Kalmar DCG330-12LB
Godina proizvodnje
2023
Satovi korištenja
423 h
Država
Danska
Mascus ID
6571E87E
DETALJI
Inventarni broj
2833
Maks. kapacitet dizanja
33.000 kg
Nosivost
4.000 mm
Stup podizača
Dvostruk
Udaljenost od centra gravitacije
1.200 mm
Šasija vilica
Integralno bočno pomicanje
Tip gume
Pneumatski
Dužina vilica
3.000 mm
Visina vožnje
4.020 mm
Motor
Volvo TAD881VE (185 kW) Stage V
Ostale informacije
Hjulmontering: Trækhjul styrehjul Maskinlængde (mm): 6930 Maskinbredde (mm): 3430 Gaffelbredde (mm): 300 Gaffeltykkelse (mm): 110 Førerpladsudstyr: Radio med højttalere|Vægtdisplay|12V udtag|Bakkamera|USB port|El-opvarmet sidespejle|Aircondition|Luftaffjedret sæde|Tonede ruder Lys: Blitzblink|Mast LED Udstyr: Stænklapper for|Stænklapper bag|Motorvarmer|Centralsmøring