Kalmar DCG250-12
Pitaj za cijenu
Grupa proizvoda / vozila
Dizelski viličari
Marka / model
Kalmar DCG250-12
Godina proizvodnje
2023
Država
Danska
Mascus ID
9E1309D4
DETALJI
Inventarni broj
2832
Maks. kapacitet dizanja
25.000 kg
Nosivost
3.920 mm
Slobodno dizalo
2.000 mm
Stup podizača
Duplex / slobodni lift
Udaljenost od centra gravitacije
1.200 mm
Šasija vilica
Integralno bočno pomicanje
Dužina vilica
2.400 mm
Visina vožnje
3.920 mm
Motor
Volvo TAD881VE (185 kW) Stage V
Ostale informacije
Hjulmontering: Trækhjul styrehjul Maskinlængde (mm): 7005 Maskinbredde (mm): 3000 Gaffelbredde (mm): 250 Gaffeltykkelse (mm): 110 Førerpladsudstyr: Vægtdisplay|Radio med højttalere|Bakkamera|12V udtag|Sidespejle|USB port|Aircondition|Luftaffjedret sæde Lys: Arbejdslys|Mast LED Udstyr: Stænklapper bag|Stænklapper for