Kalmar DCD200-12LB
Pitaj za cijenu
Grupa proizvoda / vozila
Dizelski viličari
Marka / model
Kalmar DCD200-12LB
Godina proizvodnje
2007
Satovi korištenja
3.458 h
Država
Danska
Mascus ID
533451D2
DETALJI
Inventarni broj
2678
Maks. kapacitet dizanja
20.000 kg
Nosivost
3.630 mm
Stup podizača
Dvostruk
Udaljenost od centra gravitacije
1.200 mm
Šasija vilica
Integralno bočno pomicanje
Dužina vilica
1.800 mm
Visina vožnje
3.600 mm
Kabina
Zatvorena kabina
Motor
Volvo Penta TAD 750 VE
Ostale informacije
Hjulmontering: Trækhjul styrehjul Maskinlængde (mm): 5530 Maskinbredde (mm): 3070 Gaffelbredde (mm): 250 Gaffeltykkelse (mm): 110 Førerpladsudstyr: Visker/vasker bagrude 24V|Aircondition|Armlæn venstre|Bakkamera|Nødstop|Luftaffjedret sæde|Sidespejle|Justerbar ratstamme|Radio med højttalere|Panoramaspejl|Visker/vasker frontrude|Læselampe|Vendbar førerplads Lys: 700|Belysning til offentlig vej|Blitzblink|Ekstra arbejdslys for Udstyr: Centralsmøring|Tvillinghjul|Stænklapper for|Stænklapper bag|Advarselstrekant