Kalmar DCD200-12LB
Pitaj za cijenu
Grupa proizvoda / vozila
Dizelski viličari
Marka / model
Kalmar DCD200-12LB
Godina proizvodnje
2002
Satovi korištenja
5.144 h
Država
Danska
Mascus ID
4DCCD140
DETALJI
Inventarni broj
2825
Maks. kapacitet dizanja
20.000 kg
Nosivost
4.070 mm
Stup podizača
Dvostruk
Udaljenost od centra gravitacije
1.200 mm
Šasija vilica
Integralno bočno pomicanje
Dužina vilica
2.400 mm
Visina vožnje
3.850 mm
Kabina
Zatvorena kabina
Motor
Scania DI 9 51
Ostale informacije
Hjulmontering: Trækhjul styrehjul Maskinlængde (mm): 6020 Maskinbredde (mm): 3100 Gaffelbredde (mm): 250 Gaffeltykkelse (mm): 110 Førerpladsudstyr: Armlæn venstre|Visker/vasker toprude 24V|Radio med højttalere|Nødstop|Stof sæde|Aircondition|Justerbar ratstamme|Manuelle hydraulikgreb|Visker/vasker frontrude|Panoramaspejl|Visker/vasker bagrude 24V|Mekanisk sæde Lys: Belysning til offentlig vej|Ekstra arbejdslys for|700 Udstyr: Manuel sliding kabine|Tvillinghjul|Stænklapper bag|Advarselstrekant Mastudstyr: Rulleførte gafler