Cummins 6BTA5.9-GM100 100kw marine auxilliary motor
Grupa proizvoda / vozila
Brodske jedinice motora
Marka / model
Godina proizvodnje
2023
Dodatne opcije
Novo/nekorišćeno
Država
Kina
Opća ocjena
1
Mascus ID
615B2EDB
CIJENE
Izaberite valutu
Cijena
Ne uključuje vračanog PDV-a
DETALJI
Bruto težina
450 kg
Motor
CUMMINS
Transportne dimenzije (DxŠxV)
1100 x 800 x 1200 mm
Snaga motora
100 kW (136 KS)
Emisijski razred
Faza II
Engine manufacturer
CUMMINS
RPM
1500
Podaci o stanju/jamstvo
1year
Zemlja proizvodnje
Kina
Uvjeti isporuke
FCA, CPT, CIP, FOB, CFR, CIF, EXW
Ostale informacije
Cummins 6BTA5.9-GM100 – Original from Dongfeng Cummins Engine Plant (DCEC), Cummins Joint Venture Plant since 1986, 50% shareholding by Cummins USA. Available for Cummins 6BTA5.9-GM100 marine generator with CCS/IMO certificate. Complete Cummins marine auxiliary engine with sea water pump & heat exchanger. If used on vessel board, optional for radiator and fan cooling system. Available for Marine power pack, Marine Gearbox, Propeller, Shaft, etc.. Model: 6BTA5.9-GM100 Type: 6 Cylinders in Line Displacement: 5.9 L Bore * Stroke: 102 * 120 Rated Power:100 kW Rated speed 1500RPM Standby Power: 110kW Standby speed 1500RPM Delivery: By sea Feature:  Clean, efficient, dependable and durable. Electrical System (Starter Motor/Alternator): 12V/24V Cooling Method: Water Cooled Fuel Consumption (Running Speed): ≤ 240 g/kW.hr Fuel System: BYC PB Pump/GAC Governor Packing Details: Dimension: 1000* 800* 1200 mm, G.W: 450 KG For more details and requests, please contact salesperson Frank wechat/whatsapp+8615255755218